„Wspomnień czar” – młodzież seniorom

Dnia 18 listopada, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej, odbyło się spotkanie seniorów z Klubu e -Senior oraz młodzieży, która zaprezentowała ciekawy program artystyczny. Uczniowie ze szkolnego Koła Teatralnego „Mimo wszystko…” działającego pod kierunkiem Małgorzaty Zielińskiej i Grzegorza Jacka Pelicy oraz absolwenci, którzy obecnie uczęszczają do lubelskich szkół, zaśpiewali piosenki i przedstawili scenki kabaretowe nawiązujące do lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku. W programie seniorzy usłyszeli utwory„ Nie ma jak pompa”, „Damą być”, „Czumbalalajka”, „Oczy czarne” w wykonaniu Marcela Ulewicza i Joanny Gil. Dużo śmiechu wzbudziły scenki kabaretowe „Tłumacz kobiecego języka” w wykonaniu Wiktorii Mijas, Kacpra Fedde i Przemysława Nowickiego, „Wybór imienia dla dziecka” w wykonaniu Mileny Doszko i Weroniki Boguty oraz „Hania i Xawier” w wykonaniu Edyty Ksieżopolskiej, Wiktorii Pakuły i Julii Kłębukowskiej. Po występie wywiązała się ciekawa rozmowa seniorów i młodych artystów, a następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Pod lasem zielonym u wzgórza”.

Był to już kolejny występ młodzieży ze szkolnego Koła Teatralnego „Mimo wszystko…” w bibliotece. Seniorzy cieszą się, że młodzież chętnie dla nich występuje i z dużym zainteresowaniem oglądają popisy utalentowanych uczniów.

Zespół redakcyjny