Tydzień postaci z bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

W tygodniu 4 – 8 listopada 2019 przypominaliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – 5 listopada, jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie klas zerowych naszej szkoły wzięli udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były zadania wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych,

Dzieci bardzo dobrze znały bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Efektem tych spotkań były prace plastyczne z ulubionymi postaciami z bajek, które zostały zamieszczone w galerii biblioteki.

A. K.
E. R.