Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada

„By przez szacunek dla przeszłości
dzień 11 listopada na zawsze, dla Polaka,
pozostał dniem niepodległości.”

Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To wielkie wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie w części artystycznej przybliżyli rys historyczny tego wyjątkowego dla naszego narodu święta, przypominając burzliwe dzieje naszej Ojczyzny, walkę o wolność i opowiadając o bohaterstwie minionych pokoleń. W budynkach przy ulicy Szkolnej i Marszałka Piłsudskiego uroczystość odbyła się w obecności dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas 0 i I-VIII.

Uroczysta akademia została przygotowana przez uczniów klas: VE, VIII A, VIII D pod opieką wychowawców – Doroty Pyszniak, Agnieszki Kuriaty oraz Katarzyny Cieżak. Oprawę muzyczną przygotował nauczyciel muzyki Mirosław Kozera.

Zespół redakcyjny