Słoneczne patio

„Słoneczne patio” to zajęcia promujące aktywność ruchową na świeżym powietrzu. Tradycyjnie już przygotowali je  uczniowie najstarszych klas skupieni w Szkolnym Klubie Wolontariusza dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wolontariusze tym razem wcielili się w role animatorów zabaw podwórkowych i uczyli młodszych kolegów gry w klasy, w gumę czy zabaw z użyciem skakanki. W tych nietypowych lekcjach wzięły udział klasy Ic, IIa, IIb, IIc, IId, IIe i IIf.

Propozycje zabaw podwórkowych spotkały się z dużym zainteresowaniem pierwszo i drugoklasistów oraz zostały pozytywnie ocenione przez wychowawców tych klas. Wolontariusze usłyszeli wiele komplementów na temat dobrego kontaktu z dziećmi, sprawnej realizacji zajęć oraz samego pomysłu propagowania nieco zapomnianych ale wciąż atrakcyjnych zabaw podwórkowych.