XIV Forum Trzeźwości

„Dziecko ma prawo być sobą.
Ma prawo do popełniania błędów.
Ma prawo do posiadania własnego zdania.
Ma prawo do szacunki.
Nie ma dzieci – są ludzie.”

Janusz Korczak

W dniu 04.10.2019 roku odbyło się kolejne XIV Forum Trzeźwości ”Wdzięczni za trzeźwość”, którego tematem przewodnim było ”Miejsce dziecka w rodzinie z problemami alkoholowymi”. Organizatorem forum było Regionalne Centrum Trzeźwości „Maksymilian” w Łęcznej.

Przed występem uczniów naszej szkoły zaproszeni goście wysłuchali prelekcji pt. „Cena przetrwania i budowania autonomii w rodzinie z problemem alkoholowym” wygłoszonym przez panie Wandę Suchorab i Iwonę Mialik, następnie zebrani obejrzeli teledysk Kampanii społecznej „KOPIUJ-WKLEJ. Pokaż mi ten lepszy świat”.

Następnie uczniowie z kl. V i VI zaprezentowali uczestnikom spotkania montaż słowno – muzyczny pt. „Odnaleźć siebie…”, którego scenariusz napisała pani Agnieszka Mazurkiewicz.

Przedstawienie tak wzruszyło zebranych, iż jedna z uczestniczek forum poza programem opowiedziała smutną historię swojego dzieciństwa i walki z nałogiem…

Agnieszka Mazurkiewicz
Ewa Radomska