Wolontariusze na Marszu różowej wstążki

W piękne niedzielne przedpołudnie, 20 października 2019r. 23 wolontariuszy z naszej szkoły wraz z opiekunami Elżbietą Jakubowską i Izabellą Hapoń, włączyło się w organizację Marszu Różowej Wstążki. Udział w akcji poprzedziło spotkanie z Panem Burmistrzem Leszkiem Włodarskim oraz reprezentującą Stowarzyszenia „Amazonki” Panią Justyną Karaś. Młodzież została poproszona o udekorowanie trasy przemarszu, czyli ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz ul. Braci Wójcickich. Mimo dnia wolnego członkowie Klubu Wolontariusza bardzo chętnie zaangażowali się w akcję, która po raz kolejny odbyła się na terenie naszego miasta.

Marsz Różowej Wstążki jest organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki”. Ideą tej imprezy jest zachęcanie kobiet do wykonywania regularnych badań profilaktycznych oraz popularyzowanie wiedzy na temat chorób nowotworowych.

Elżbieta Jakubowska
Izabella Hapoń