Cebulki za nakrętki

Od wielu lat w naszej szkole zbieramy nakrętki, które przekazujemy do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. W akcję angażują się często całe rodziny. Dzięki tym nakrętkom Hospicjum otrzymuje od firmy recyklingowej pieniądze, a te przeznaczane są na spełnianie marzeń Podopiecznych Hospicjum.

Od kilku lat opiekunowie Ligi Ochrony Przyrody we  współpracy z niektórymi nauczycielami kupują cebulki kwiatów, a następnie przekazują je za nakrętki uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy chcą pomóc chorym dzieciom. Otrzymane cebulki (najczęściej krokusów, tulipanów czy żonkili) można zabrać ze sobą i posadzić np. w swoim ogródku, albo przy szkole.

W tym roku zebrano podczas tej jednorazowej akcji ponad 32 duże worki nakrętek. Najwięcej przyniósł Jakub Janowski -39 kg z klasy V a i Kinga Ciesielska-25 kg z klasy III d.

Cieszymy się, że akcja cieszy się takim powodzeniem. Bardzo, bardzo dziękujemy!