Poznajemy historię Lublina

Dnia 30 września uczniowie klas czwartych razem z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Lublina. W kinie obejrzeli film „Wyprawa Magellana”, a następnie zwiedzili Lubelskie Podziemia. Jest to około 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Powstała w wyniku połączenia kilkunastu z licznych staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI w., czyli stulecia największej świetności Lublina. Zostały one częściowo połączone korytarzami i w ten sposób pod miastem powstał podziemny labirynt. Spacer zabytkowymi piwnicami staromiejskimi, który już sam w sobie dostarcza wielkich emocji, jest jednocześnie wędrówką w czasie pozwalającą odkryć przeszłość miasta.

Dodatkową atrakcją zwiedzania podziemi są inscenizacje. Uczniowie poznali dawnego miejskiego szczurołapa, który w zajmujący sposób opowiadał lubelskie legendy.

Uczniowie klas czwartych odbyli żywą lekcję historii i poznali nowe fakty z historii swej Małej Ojczyzny.

Zespół redakcyjny