Europejski Dzień Języków

W dniach 26 i 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego przygotowały dla uczniów klas IV – VIII quiz językowy składający się z pięciu konkurencji. Trzyosobowa drużyna z każdej klasy miała za zadanie rozpoznać, w jakim języku została zaśpiewana piosenka, powtórzyć po nauczycielu łamańca językowego tzw. Tongue Twisters, odgadnąć polskie znaczenie zdania wypowiedzianego w różnych językach, ułożyć puzzle i prawidłowo nazwać budynek, który przedstawiają oraz ze związanymi oczami ułożyć angielski wyraz składający się z pięciu liter.

Konkurencjom i rywalizacji towarzyszył doping uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły.

W poszczególnych pionach klas tytuł POLIGLOCI ROKU otrzymały:
Klasa IV b
ex aequo klasa V d i V e
Klasa VI e
Klasa VII c
Klasa VIII b

Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Zespół nauczycieli języków obcych