Obchody 80. rocznicy bitwy o most lubelski w Łęcznej

Obchody 80. rocznicy bitwy o most lubelski w Łęcznej

W tym roku przypada 80. rocznica bitwy o most lubelski na rzece Wieprz w Łęcznej w czasie kampanii wrześniowej 1939 r. W uroczystościach miejskich, upamiętniających te wydarzenia w dniu 20 września 2019 r., społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej reprezentowali uczniowie klasy 6 d wraz z wychowawczynią Anną Galewską.

Uroczyste obchody miały miejsce na ulicy Braci Wójcickich przy Rondzie Łęczyńskich Bohaterów Września. Rozpoczęły się od krótkiego montażu słowno-muzycznego zaprezentowanego przez dzieci z pobliskiego Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej. Okolicznościowe przemówienia wygłosili burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski oraz wicestarosta łęczyński Michał Pelczarski. Modlitwę za bohaterów poprowadził proboszcz parafii pw. Św. Barbary w Łęcznej Andrzej Lupa.

Nasi uczniowie zapalili znicze przy kamiennej tablicy upamiętniającej ofiary tego ważnego dla historii miasta wydarzenia.

Poznawanie historii małej ojczyzny jest ważnym celem wychowawczym dla społeczności szkolnej.

Zespół redakcyjny