Tydzień bibliotek

W ramach Tygodnia Bibliotek Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej odbył się cykl imprez w dniach 3-7 czerwca 2019 roku.

3 czerwiec 2019 roku-Czytanie synchroniczne
Równo o godzinie  9.00 we wszystkich salach lekcyjnych lekcje zostały przerwane i nauczyciele czytali, a ich głos niósł się po całej szkole.
W budynku przy ulicy Piłsudskiego odczytany został fragment książki Magdaleny Tulli: „Szum”..
4 czerwca 2019 roku – Mistrzostwa Halowych igrzysk Książkowych
Wyłonione drogą eliminacji zwycięskie klasy z ciągów klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klas 3 gimnazjum przystąpiły do zmagań o mistrzostwo. Rywalizowały powstałe wcześniej drużyny klas 3D  gimnazjum, 8c oraz 7d, natomiast pozostała część uczniów finałowych klas zajęła miejsca dla widzów i dopingowała swoją drużynę. Pierwsze miejsce zajęła klasa 7d, drugie zaś klasa 3D, trzecie klasa 8c.
5 czerwca 2019 roku – Dzień Tolkiena
Odbył się konkurs na najlepiej wykonaną kolorowankę oraz nauczyciele naszej szkoły panie Barbara Szurek, Joanna Kłodzińska, Dorota Cękalska i Aneta Korzeniewska czytały w salach lekcyjnych utwory Tolkiena.
6 czerwca 2019 roku- Urodzinowe spotkanie Kocyka Literackiego – prezentacja dorobku.
O godz. 16.00 w stołówce szkolnej odbyło się uroczyste spotkanie  formacji „Kocyk Literacki” zrzeszającej młodych twórców i pasjonatów literatury, które uświetnili zaproszeni goście: emerytowana pani Dyrektor Julianna Bednarska, pani Dyrektor Hanna Lipińska-Stopa, wychowawcy klas oraz członkowie rodzin kocykowiczów. W czasie spotkania zaprezentowane zostały wybrane utwory powstałe w roku szkolnym 2018/2019.
7 czerwca  2019 roku- Słodka książka
Na wszystkich odwiedzających bibliotekę czekała słodka niespodzianka. Do każdej wypożyczonej książki dołączony był kupon, który czytelnicy mogli wymienić na ciasteczko.

Maria Perzyńska – Kusiak