Dzień chemika

12.06.2019 w naszej szkole odbył się kolejny już „Dzień Chemika”. Obchody tego dnia poprzedził konkurs chemiczny „Pamiętaj chemiku młody…”. Wzięli w nim udział uczniowie klas siódmych, a laureatem został uczeń klasy VIIb Adam Pochodyła. Członkowie „Klubu Młodego Chemika” przygotowali ciekawe, efektowne  i bezpieczne doświadczenia, które można wykonać z łatwo dostępnych „tajemniczych” substancji. Pokazy zorganizowano dla klas siódmych, by zachęcić ich do zdobywania wiedzy chemicznej. Uczniowie chętnie brali udział w przeprowadzaniu doświadczeń oraz nagradzali gromkimi brawami eksperymenty starszych kolegów. Uroczystość chemicznego dnia zaszczyciła obecnością pani wicedyrektor Hanna Lipińska Stopa, która wręczyła zwycięzcy konkursu dyplom oraz nagrodę książkową.

Nauczyciele chemii:
Maria Adamczuk
Aleksandra Jedlikowska