Moda na zdrowe życie

Uzależnieniom mówimy NIE! W dniu 07.06.2019r. na Placu Kościuszki w Łęcznej młodzież z powiatu łęczyńskiego uczestniczyła w akcji promowania zdrowego stylu życia – bez narkotyków, dopalaczy i alkoholu. „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” – takie przesłanie miała do przekazania Łęczyńska Alternatywa Profilaktyczna. Akcja rozpoczęła się pod budynkiem Powiatowej Komendy Policji w Łęcznej gdzie uczniowie ze szkół z Łęcznej, Ludwina, Dratowa, Zezulina oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowicy spotkali się prezentując plakaty , banery i napisy na koszulkach dotyczących profilaktyki uzależnień. Uczniowie mogli również zobaczyć strzelnicę policji znajdująca się w podziemiach Komendy.

Następnie odbył się przemarsz uczestników happeningu na plac z fontannami przy Urzędzie Miejskim. Zgromadzonych przywitała pani Izabela Zięba pracownik Komendy Policji. Później prezentowały się zespoły wokalno – instrumentalne – nasza szkołę reprezentował Pan Mirosław Kozera z zespołem Fantazja. Reprezentacje szkół brały udział w konkursie malowania kredą obrazów ukazujących konsekwencje zażywania i uzależnienia od narkotyków, dopalaczy, alkoholu oraz podkreślały ważność zdrowego wolnego od uzależnień stylu życia. Na zakończenia imprezy uczestnicy zatańczyli belgijkę.

Dla Naszej szkoły był to już drugi taki happening.

Zapraszam naszych uczniów i rodziców do uczestnictwa w tak ważnym dla zdrowia – jak brzmiało nasze hasło „Nie biorę więc jestem” – wydarzeniu w przyszłym roku szkolnym.

Ps. Przedstawiciele kilku szkół z powiatu oraz Policji zainicjowali wspólne działania dot. profilaktyki uzależnień w ramach Łęczyńskiej Alternatywy Profilaktycznej. Celem ŁAP jest inicjowanie działań skierowanych przeciwko zjawiskom patologii społecznej takich jak alkoholizm, narkomania, nikotynizm oraz budowanie społeczności promującej  życie bez uzależnień.