Spotkanie z pisarką Ewą Nowak

30 maja bieżącego roku uczniowie z klasy VII c, VII b i wybrani uczniowie z klas V uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną im. Z. Herberta w Łęcznej. Gościem była pani Ewa Nowak  – autorka opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży, pedagog,   publicystka współpracująca z czasopismami: „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”.  W swoich utworach porusza tematy ważne dla młodych ludzi – relacje z rodziną, z przyjaciółmi, problemy w szkole, pierwsza miłość.
Podczas spotkania pani Ewa w dowcipny sposób opowiadała o osobach i sytuacjach, które najbardziej motywowały ją do pracy nad sobą oraz ukształtowały jej gust czytelniczy, podkreśliła również ogromną rolę codziennego czytania. Bardzo ciekawa okazała się jej opowieść o książce, którą pisała dwa razy… Uczniowie byli ciekawi, skąd pisarka czerpie tematy do twórczości, czy utożsamia się z bohaterami swoich powieści, jaką książkę swojego autorstwa ceni najbardziej – na te i inne pytania pani Nowak chętnie udzieliła odpowiedzi.
Spotkanie wszystkim bardzo się podobało, czekamy na kolejne.

M.Z., R.B, J.W..