Reprezentanci szkoły w Warszawie

W maju w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbył się III Szkolny Turniej Gier Planszowych. Wzięli w nim udział zainteresowani uczniowie klas III – VI. Do rozgrywek przystąpiło 28 zawodników. Liczba uczestników była ograniczona przez ilość dostępnych zestawów gry, więc nie wszyscy chętni mogli wziąć w nim udział. Decydowała kolejność zgłoszeń.

Finalistami rozgrywek zostali:
1 miejsce Wiktoria Klimkowska Vf
2 miejsce Paulina Bielak Vd
3 miejsce Zuzanna Demczuk IVc
3 miejsce Mieszko Rydz Ve

Uczestnicy zmierzyli się z popularną grą SUPERFARMER. Jest to gra wymagająca nie tylko szczęścia, ale również myślenia strategicznego i umiejętności matematycznych. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom Turnieju gratulujemy. Wszystkim uczniom polecamy gry planszowe jako ciekawy sposób spędzania czasu wolnego.

W 04.06.2019 w Warszawie odbył się Ogólnopolski Turniej SUPERFARMERA.  Wystartowali w nim finaliści Szkolnego Turnieju Gier Planszowych Zuzanna Demczuk z klasy IV c i Mieszko Rydz z klasy V e. Udział uczniów w rozgrywkach na tak wysokim szczeblu był możliwy dzięki zaangażowaniu rodziców.

Organizatorem turnieju jest znany producent gier planszowych Granna. Finał od wielu lat odbywa się w siedzibie Muzeum Powstania Warszawskiego. Miejsce nie jest wybrane przypadkowo, ponieważ to właśnie w czasie upamiętnionym w tym muzeum powstała popularna obecnie gra, której twórcą jest profesor matematyki Karol Borsuk.

Izabela Hapoń