Hubert Szafran – laureatem konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego

W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019, którą zorganizowało Kuratorium Oświaty w Lublinie. Na zaproszenie lubelskiej kurator oświaty Teresy Misiuk na wręczenie nagród wybitnym uczniom przybyli m.in. poseł na Sejm RP Lech Sprawka, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk oraz przedstawiciele oświaty z województwa lubelskiego.

Uczeń naszej szkoły – Hubert Szafran z klasy 8a,  razem z panią Iwoną Sochacką – nauczycielem przygotowującym do konkursu oraz panią wicedyrektor Hanną Lipińską – Stopą, uczestniczył 30.05.2019  w uroczystej gali w Centrum Transferu Wiedzy w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Hubert uzyskał tytuł laureata i został zaliczony w poczet najlepszych uczniów Lubelszczyzny.

„Jesteście gwiazdami, ale nie jak supernowa, która chwilę się pali i gaśnie. Wy jesteście takimi gwiazdami, które na firmamencie nieba świecą bardzo długo i bardzo jasno, ale to jest zasługa również waszych rodziców i nauczycieli. Takich sukcesów jakie wy osiągacie nie zdobywa się jedną chwilą. Zdobywa się ciężką pracą przez wiele lat. Ale to zwycięstwo naprawdę smakuje wyjątkowo. Smakuje tak jak żaden inny owoc”– zaznaczył wicewojewoda podczas swojego wystąpienia.

Celem uroczystej gali jest: -promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych i utalentowanych, -uhonorowanie laureatów konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2018/2019, – podziękowanie nauczycielom oraz dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uzdolnionymi uczniami.

Tekst: I. Sochacka