XX Powiatowy Turniej Rowerowy o Puchar Burmistrza

Dnia 9 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej odbył się Turniej Rowerowy, w którym udział wzięło udział 11 szkół z powiatu łęczyńskiego, w tym uczniowie z naszej szkoły.

Celem konkursu jest kształtowanie prawidłowych nawyków zachowania się dzieci i młodzieży na drodze oraz uświadomienie im odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Turniej został poprzedzony szkolnymi eliminacjami, w których uczestniczyli ochotnicy z klas szóstych pod opieką p. Barbary Janowskiej i p. Lidii  Szczęsnej. Wyłoniona drużyna reprezentowała naszą szkołę na XX Powiatowym Turnieju Rowerowym.

Zgodnie z regulaminem zostały przeprowadzone następujące konkurencje turniejowe.

  • Jazda sprawnościowa po torze przeszkód
  • Umiejętna i prawidłowa jazda po Miasteczku Ruchu Drogowego
  • Scenki  z udzielania pierwszej pomocy
  • Rozwiązywanie  testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego

Reprezentacje naszej szkoły:
Młodsza grupa wiekowa:
Kinga Pawlak kl. VI d
Jakub Syta kl. VI c
Weronika Rogalska kl. VI d
Norbert Łysiak kl. VI c

Starsza grupa wiekowa:
Klaudia Osieleniec  kl. 3e GM
Sebastian Jóźwik kl. 3d GM
Norbert Olejnik kl 3 d GM

Wszyscy uczniowie byli doskonale przygotowani. Konkurencja była duża, a poziom wśród zawodników bardzo wysoki. Uczniowie ze starszej grupy wiekowej zajęli III miejsce, a z młodszej grupy wiekowej  IV miejsce. Uczeń Sebastian Jóźwik zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Warto nadmienić, że nasi uczniowie jako jedyni otrzymali maksymalną liczbę punktów za wykonanie zadań z pierwszej pomocy.
Reprezentację szkoły do turnieju przygotowali nauczyciele: Wojciech Kaproń i Rafał Brzozowski.M