Wycieczka do Lublina

22 maja 2019r. klasa 3c wybrała się na wycieczkę do Lublina. Jednym punktem było obejrzenie filmu, a drugim zwiedzanie fabryki słodyczy „Colian”.

Jest to grupa produkcyjna zajmująca się słodyczami, przyprawami, bakaliami i napojami. Należą do niej takie marki jak: Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Grześki, Familijne, Jeżyki, Akuku!, Appetita, Siesta oraz Hellena.

Uczniowie wraz z opiekunami mieli wielką przyjemność zwiedzić duży zakład przemysłowy produkujący przede wszystkim cukierki i czekoladki.

Po uprzednim przygotowaniu się (fartuchy, maseczki, rękawice i czepki), a także krótkim szkoleniu na temat poruszania się po terenie zakładu – wszyscy udali się na halę produkcyjną.

Tam można było zobaczyć specjalistyczne maszyny, które szybko i sprawnie łączyły ze sobą różne składniki, wyciskały ,polewały, czy zawijały – aż powstały czekoladki, które następnie pakowane były do pudełek.

Uczniowie mieli możliwość nie tylko oglądania całego procesu produkcji cukierków czekoladowych o różnych smakach, galaretek, krówek i groszków mlecznych, ale także mogli na poszczególnych etapach próbować produkowane słodycze.

I choć na początku wydawałoby się, że nic przyjemniejszego uczniom trafić się nie może – to już po trzeciej degustacji większość uczniów miała dość i więcej jeść niczego nie chciała.
A tam w kolejce czekały jeszcze śliwki w czekoladzie i nie tylko…
Przy ostatniej degustacji okazało się, że chętnych na nią jest tylko kilkoro uczniów.

Potem wszyscy przeszli na magazyny, gdzie można było zobaczyć spakowane już słodycze czekające na wysłanie na wszystkie kontynenty świata, a także wsiąść na wózek, którym ze względu na gabaryty magazynu przemieszczają się pracownicy fabryki.

Na koniec wycieczki wszystkich czekała bardzo miła niespodzianka- każdy gość trzymał od firmy upominek- słodycze i napoje „Helena”.

To była wspaniała wycieczka.

Ewa Czechowska