Szkolny Dzień Matematyki 2019

GALERIA Z OBCHODÓW DNIA MATEMATYKI

W dniu 21 i 22 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w budynku przy ul. Szkolnej 53 i ul. Marszałka Piłsudskiego 12 odbył się Szkolny Dzień Matematyki. Tego dnia wszyscy wspólnie bawiliśmy się z matematyką, która wcale nie jest trudna i wcale nie jest nudna.

Uczniowie, w ramach ogłoszonych konkursów przygotowali różne prace plastyczne, które wykorzystano do dekoracji szkoły. Na korytarzu II piętra w budynku przy ul. Szkolnej i na I piętrze w budynku przy ul. Piłsudskiego zorganizowano wystawę prac przygotowanych przez uczniów. Uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych wykonali wspaniałe prace plastyczne a ósmoklasiści i uczniowie gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności wykonując przepiękne kompozycje orgiami oraz kompozycje z brył geometrycznych.

Ponadto uczennice klasy 6b (ul. Szkolna) oraz klasy 7a (ul. Piłsudskiego) pod nadzorem p. Agnieszki Kuriaty przygotowały kącik matematyczny, gdzie każdy uczeń mógł na przerwach sprawdzić swoją wiedzę matematyczną rozwiązując wylosowane zadanie, rebus lud krzyżówkę. Zainteresowanie uczniów było ogromne, tym bardziej, że każda odpowiedź była nagradzana słodkością.

Laureatami konkursów zostali:

 • pion klas IV – mój pomysł na liczbę, praca plastyczna dowolną techniką:
  • MIEJSCE  I  – Zuzanna Borowiec  IVa
  • MIEJSCE  II – Joanna Dolecka IVa
  • MIEJSCE  III – Jakub Janowski IVa
 • klasy V – symetria wokół nas, praca plastyczna dowolną techniką:
  • MIEJSCE  I – Laura Wójcik Vc
  • MIEJSCE  II – Nikola Bzowska Vb
  • MIEJSCE  III – Aleksandra Zielińska Ve
 • w konkursie dla klas VI – portret sławnego matematyka, praca plastyczna dowolną techniką:
  • MIEJSCE  I – Wiktoria Lisica VIa
  • MIEJSCE  II – Przemysław Nowicki VIc
  • MIEJSCE  III – Gracjan Goś VId
 • w konkursie dla klas VII – portret sławnego matematyka, praca plastyczna dowolną techniką:
  • MIEJSCE  I – Julia Kłębukowska
  • MIEJSCE  II – Elżbieta Lendzion
  • MIEJSCE  III – Edyta Księżopolska
 • w konkursie dla klas VIII – kompozycja z różnych brył przestrzennych lub kompozycja orgiami:
  • MIEJSCE  I – Olga Duda 8c i Estera Siegieda 8d
  • MIEJSCE  II – Weronika Dzikowska 8d i Katarzyna Lendzion 8c
 • w konkursie dla klas 3 GIMkompozycja z różnych brył przestrzennych lub kompozycja orgiami:
  • MIEJSCE  I – Dominika Furtak 3c
  • MIEJSCE  II – Paulina Podwiązka 3c i Wiktoria Plechawska 3c
  • MIEJSCE  III – Julia Osowska 3b i Michał Gryniewicz 3e

Nagrody dla uczniów ufundowane zostały z budżetu szkoły oraz ze środków pozyskanych z Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Łęcznej. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w najbliższych dniach. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!  Podziękowania składamy również uczniom którzy wzięli udział w naszej zabawie!

Szkolny Dzień Matematyki zapisał się  na dobre w naszej szkole i w przyszłym roku ponownie się spotkamy, aby wspólnie świętować z Matematyką, która jest drzwiami i kluczem do nauki.

Nauczyciele matematyki.