Muzyczne sukcesy naszej szkoły

Uczniowie naszej szkoły grają i śpiewają na imprezach środowiskowych, gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Odnoszą sukcesy na konkursach w gminie i powiecie. Widoczni są też na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Tam także zdobywają znaczące osiągnięcia. Przykładem tychże są laury zdobyte przez Marcela Ulewicza i Joannę Grzegorczyk.
Marcel Ulewicz, w kategorii muzycznej szkół podstawowych i gimnazjum, zdobył pierwsze miejsce w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim. Marcel zaśpiewał piosenkę „Homilia” Zbigniewa Herberta do muzyki pana Mirosława Kozery. Konkurs odbył się 28 marca 2019 roku w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.

Patronatami honorowymi konkursu byli między innymi: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Lublin.
Joanna Grzegorczyk zdobyła pierwszej miejsce w VI Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Angielskiej Let’s Sing. Asia zaśpiewała piosenkę One Call Away Charliego Puth. Konkurs odbył się 26 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie .

Honorowym patronem konkursu była Lubelska Kurator Oświaty.

Gratulacje dla naszych artystów! 


Tekst: Mirosław Kozera