VII edycja Powiatowego Konkursu „Mistrz Ortografii” 2019

Dnia 08.05.2019r. w Szkole Podstawowej nr 2  im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej odbyła się VII Edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla gimnazjalistów oraz uczniów klas VII i VIII. Organizatorami konkursu byli: Dorota Cękalska i Jarosław Bałaban, honorowy patronat objął Starosta Powiatu Łęczyńskiego – Pan Krzysztof Niewiadomski.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były słowa  Bo Bennet:

Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś.

Dyktando finałowe pt.: Przemiana napisało 20 uczniów z 10 szkół naszego powiatu, w tym z:

 • Zespołu Szkół w Cycowie,
 • Zespołu Szkół nr 2 w Jaszczowie,
 • Szkoły Podstawowej w Ludwinie,
 • Szkoły Podstawowej  w Łańcuchowie,
 • Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej,
 • Szkoły Podstawowej w Milejowie,
 • Szkoły Podstawowej w Nadrybiu,
 • Szkoły Podstawowej w Puchaczowie,
 • Niepublicznego Gimnazjum w Zofiówce,
 • Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Uczestnicy konkursu indywidualnie rywalizowali o tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Łęczyńskiego”. Prace uczniów oceniła komisja konkursowa, w której skład weszli następujący nauczyciele – opiekunowie zespołów szkolnych, Państwo: Magdalena Falkiewicz, Elżbieta Jabłońska, Alina Knap, Marzena Kowalczyk, Anna Kozak – Okońska, Magdalena Marczak, Iwona Pasieczna, Oliwia Szafran, Jarosław Bałaban i Dorota Cękalska.

Oto wyniki konkursu:

 • Mistrzem Ortografii Powiatu Łęczyńskiego została Natalia Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej, 
 • II miejsce zajęła Klaudia Białasz z Zespołu Szkół w Cycowie,
 • III miejsce zajęła Amelia Kuchcewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Nagrody w VII Edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej oraz przez Burmistrza Miasta Łęczna, wręczyli: Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego – Pan  Dawid Kostecki, Dyrektor Szkoły Podstawowej  nr 2 w Łęcznej – Pan Artur Radko  i Wicedyrektor Szkoły Podstawowej  nr 2 w Łęcznej – Pani Hanna Lipińska – Stopa.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a sponsorom za ufundowanie nagród. Cieszymy się, że Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”wzbudza zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli, popularyzując wśród młodzieży znajomość zasad pisowni.

Dorota Cękalska