Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dzień 4 kwietnia 2019 był w Łęcznej i w naszej szkole poświęcony obchodom Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Wszyscy uczniowie od klas 0 do III gimnazjum zapoznali się z problematyką autyzmu, oglądając film lub słuchając bajki przybliżającej tę tematykę.

Swoją solidarność z osobami z autystycznymi manifestowaliśmy kolorem niebieskim. Prawie wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli niebieski ubrania. W czasie przerw braliśmy udział w zabawie „Z błękitem do celu” polegającej na składaniu i puszczaniu papierowych samolotów oraz „Niebieskim w górę” polegającej na jak najdłuższym utrzymywaniu w powietrzu błękitnych balonów.

W wybranych klasach odbyły się zajęcia plastyczne lub warsztaty tematyczne prowadzone przez pedagogów specjalnych.

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięli również udział w miejskich obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, gdzie pomagali organizatorom i reprezentowali szkołę.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto, którego zadaniem jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa dotyczącej życia osób dotkniętych autyzmem. Celem dnia jest polepszenie warunków ich życia i zwiększenie tolerancji wobec osób cierpiących na autyzm. Pamiętajmy o tym nie tylko w tym jednym dniu w roku.

Maria Perzyńska – Kusiak