Sukces akcji „Za jeden uśmiech”

Jan Paweł II powiedział niegdyś, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Wielkimi okazali się wszyscy Ci uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły, którzy wsparli charytatywną akcję „Za jeden uśmiech” adresowaną do małych pacjentów Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego na Chodźki w Lublinie, walczący na co dzień z nowotworami i chorobami układu krwionośnego.

To do nich właśnie trafi ponad 100 kg zebranych w ciągu 2 tygodni artykułów papierniczych wykorzystywanych do warsztatów plastycznych organizowanych na terenie oddziału. Dzięki otwartości i życzliwości całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej na oddział trafią wspaniałe dary: wysokiej jakości farby, mazaki, kolorowe długopisy, kredki ołówkowe i świecowe, nożyczki, kleje, bibuła karbowana, wycinanki, bloki techniczne i rysunkowe, papier ksero, markery, zszywacze i spinacze, zeszyty oraz wiele innych cennych materiałów.
Inicjatorką i pomysłodawczynią corocznej akcji „Za jeden uśmiech” była Martyna Łabędzka,  wychowanka p. M. Rodziewicz, która jako dziecko i nastolatka przez wiele lat zmagała się z białaczką. Kiedy wróciła do domu z Kliniki, wymyśliła tę inicjatywę, by pomóc swoim kolegom i koleżankom przetrwać trudny czas pobytu na oddziale.Zebrane materiały trafiły do Zespołu Szkół w Ludwinie, koordynatora akcji „Za jeden uśmiech”, ostatniej szkolnej placówki, w której uczyła się Maryna.Serdecznie dziękujemy za Waszą bezinteresowność i hojność – dzięki Wam pamięć o tej wspaniałej dziewczynie będzie trwała w uśmiechu dzieci przebywających w Klinice.

Dziękujemy członkom Szkolnego Klubu Wolontariatu – jesteście niezawodni. Bez Was zbiórka nie mogłaby się odbyć.

Serdeczne podziękowania kierujemy do osób o złotym sercu, pań: Elżbiety Jakubowskiej, Renaty Budzyńskiej oraz Izabeli Hapoń za pomoc w organizacji akcji.

Tekst: Małgorzata Rodziewicz