Fascynująca fizyka!

Uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia pokazów  zjawisk fizycznychprzygotowanych przez studentów Politechniki Lubelskiej i UMCS. Wolontariusze wyższych uczelni przybliżyli fizykę w sposób niecodzienny.Zapoznali  młodszych kolegów z interesującymi zjawiskami fizycznymi. Pokazali,w jaki sposób powstaje energia elektryczna przy wykorzystaniu sił odnawialnych.Mogli się przekonać, co to jest elektrostatyka?

 Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno doświadczenia trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. W tym roku tematykę doświadczeń stanowiły m.in. elektrostatyka, fale i drgania czyli muzyczna fizyka i światło. Taka forma pogłębiania wiedzy przypadła uczniom do gustu. Uczniowie wychodzili z zajęć pełni pozytywnych  wrażeń.

Lidia Szczęsna