Sukcesy naszych uczniów w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim

W tegorocznej edycji Festiwalu Herbertowskiego, który odbył się w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie w  dniu 28 marca 2019 r., dwaj uczniowie naszej szkoły odnieśli znaczące sukcesy. W kategorii recytacji Grand Prix Festiwalu otrzymał Sebastian Jóźwik z kl. III d gimnazjum (recytacja wierszy: „Wilk i owieczka”, „Wycieczka dinozaurów”). Natomiast Marcel Ulewicz, uczeń klasy VIII a, zajął pierwsze miejsce w kategorii muzycznej, śpiewając wiersz Zbigniewa Herberta pt. „Homilia”. Marcel zdobył również drugie miejsce w kategorii plastycznej. Wykonał kolaż do tekstu Herberta pt. „Koniec dynastii”. Uczniów przygotowali nauczyciele naszej szkoły: Małgorzata Zielińska i Mirosław Kozera.

Ideą Festiwalu jest zainteresowanie młodzieży twórczością Zbigniewa Herberta i pochylenie się nad jej aspektami i motywami. W bieżącym roku tematem przewodnim była ironia.

Festiwal Herbertowski honorowym patronatem objęli między innymi: Katarzyna Herbert i Rafał Żebrowski  – żona oraz siostrzeniec poety, Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej oraz Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

M.Z., R.B.