Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Podwójne zwycięstwo !!!

27 marca 2019r. w budynku Powiatowej PSP w Łęcznej, odbył się kolejny etap eliminacji OTWP. Na turniej przybyli  uczniowie z wielu szkół powiatu łęczyńskiego. Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Tobiasz Walkiewicz kl.VIII d, Szymon Błaszczak kl. III d Gimn., Michał Chwaluk kl. VII d,  z II grupy wiekowej oraz Przemysław Nowicki kl. VI c, Oliwia Bartnicka kl. VI c i Hubert Mączka  kl. V f  z I grupy wiekowej. Wszyscy  świetnie wypadli w eliminacjach pisemnych, a czwórka z nich dostała się do grona  najlepszych uczniów, przed którymi było najtrudniejsze zadanie, odpowiedź ustna  na pytania wylosowane przed komisją, której przewodniczył młodszy brygadier mgr inż. Piotr Remisz.

Największą ilość punktów  w I grupie wiekowej uzyskała uczennica – Oliwia Bartnicka izajęła I miejsce, jej młodszy kolega Hubert Mączka zajął III miejsce. W II grupie wiekowej miejsce I  zajął Tobiasz Walkiewicz, a Szymon Błaszczak – miejsce III.

Oiwia  i Tobiasz  będą  reprezentował nasz powiat  w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Lublinie. Gratulujemy, życzymy powodzenia!   

 Lidia Szczęsna