I Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego 'Let’s talk’.

29 marca 2019 r. odbył się I Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego 'Let’s talk’. Gospodarzem imprezy była  Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, a wydarzenie zostało objęte Honorowym  Patronatem Burmistrza Miasta Łęczna. W konkursie wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn ze szkół znajdujących się na terenie naszego powiatu, a konkurencje wymagały od uczestników nie tylko znajomości słownictwa czy gramatyki języka angielskiego, ale przede wszystkim umiejętności związanych z komunikacją. Jak sama nazwa wskazuje, uczniowie mieli za zadanie porozumieć się w rożnych sytuacjach życia codziennego, wygłosić krótkie przemówienie, czy też napisać i odegrać dubbing do fragmentu filmu przyrodniczego. Zarówno Jury składające się z nauczycieli poszczególnych drużyn jak i pan Leszek Włodarski Burmistrz Miasta Łęczna, nie przypuszczali nawet, że pingwiny mają aż tyle do powiedzenia ;-).

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności komunikacyjnych i językowych, a na podium znalazły się następujące drużyny :

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. A.Mickiewicza w Puchaczowie w składzie: Filip Prokop, Adrian Gnyp, Adrian Szepiela

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. T.Kościuszki w Łęcznej w składzie: Patryk Grabczak, Oliwia Konopka, Adam Pochodyła

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. K.Makuszyńskiego w Łańcuchowie w składzie: Natalia Stamirowska, Szymon Tkaczyk, Julia Zając

Zwycięzcom i opiekunom poszczególnych drużyn serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy:
Agnieszka Zając
Sylwia Mężyńska-Obcarska
Małgorzata Fryt