Żyj zdrowo

W dniu 26.03. 2019 roku w ciągu klas siódmych został zrealizowany program „Żyj zdrowo”, którego celem jest zachęcenie uczniów do stosowania zasad zdrowego odżywiania jako podstawy zdrowia i dobrego nastroju. To także sposób na poprawę wyglądu i lepsze wyniki w nauce. Poprzez uczestniczenie w zajęciach uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę o zbilansowanej diecie, także  kształtują prawidłowe nawyki żywieniowe.

Zajęcia odbywały się według następującego schematu: wypełnianie ankiety, obejrzenie filmu „10 zasad zdrowego żywienia” – spotkanie z dietetykiem, opracowanie ulotki o zasadach zdrowego odżywiania „Żyj zdrowo”. Wykonane przez uczniów ulotki zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej.

W trakcie zajęć odbyła się dyskusja dotycząca treści zawartych w filmie a uczniowie zainteresowani gotowaniem otrzymali książeczkę z przepisami „Żyj smacznie i zdrowo” przygotowaną przez firmę „Winiary”.

Zajęcia zakończyły się degustacją soków warzywno-owocowych.

Zajęcia przygotowały panie: A. Mazurkiewicz, J. Kłodzińska, A. Grudzień.

pedagog Joanna Kłodzińska