Wiosenna strefa zdrowia

Dnia 21 marca uczniowie naszej szkoły z klas VII, VIII SP i III GM świętowali nadejście wiosny. Na długich przerwach śródlekcyjnych mieli możliwość odwiedzenia strefy wiedzy, gdzie losując pytania sprawdzili swoje wiadomości na temat zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia.

W strefie sportu wykonywali zadane ćwiczenia sprawnościowe. Miłośnicy plastyki i rysunku w strefie plastycznej malowali wiosenne pejzaże, strefa tańca oferowała zabawę  przy muzyce. Uczestnicy  degustowali koktajle i soki ze świeżych owoców.

Tego dnia odbył się również finał turnieju układania puzzli. Wcześniej, w kilkuetapowych rozgrywkach, udział wzięli zainteresowani uczniowie. Zadaniem uczestników było jak najszybsze ułożenie zestawu puzzli, który liczył 104, a finale 250 elementów. Do finału zakwalifikowali się: Natalia Lipińska z kl. VIII b SP oraz Norbert Olejnik z kl. III d GM, który został zwycięzcą. W półfinałach brali też udział: Patryk Różycki (III d GM) oraz Krystian Urbanowicz (VII b SP).

Imprezę przygotowali: pedagog szkolny Joanna Kłodzińska oraz nauczyciele: Agnieszka Mazurkiewicz, Monika Szukałczyk-Jop, Jacek Cur i Wojciech Kaproń. Sponsorem owocowego poczęstunku oraz drobnych upominków była Rada Rodziców.

M.Z., R.B.