Teatr Muzyczny od kulis

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, w dniu 25 marca 2019r. uczniowie z klasy 7b i 7c Naszej szkoły odwiedzili Teatr Muzyczny w Lublinie. To niekonwencjonalne spotkanie ze światem sceny i z zakamarkami teatru na co dzień niedostępnymi dla tradycyjnie rozumianej publiczności zorganizowały wychowawczynie klas p. Iwona Sochacka i p. Aneta Korzeniewska. Uczniowie spotkali się z aktorami występującymi w spektaklu „Nie taki STRASZNY DWÓR”- opera w pigułce. Po pamiątkowych zdjęciach mieliśmy możliwość zapoznania się z pracą teatru i jego funkcjonowaniem. Teatr to nie tylko aktorzy, śpiewacy czy muzycy ale również pracownicy techniczni – realizatorzy dźwięku, oświetleniowcy, scenografowie, kostiumografowie, garderobiane, makeupiści, fryzjerzy czy ekipa krawiecka. Miłą niespodziankę sprawiła nam pani Mariola Zagojska, reżyser spektaklu oraz sopranistka wcielająca się w rolę Cześnikowej. Pani Mariola podzieliła się z uczniami swoim doświadczeniem scenicznym oraz zachęciła uczniów do odkrywania w sobie pasji artystycznych: aktorskich bądź muzycznych.
Na koniec uczniowie zadawali pytania dot. pracy teatru oraz zwiedzali teatr od kulis m.in. orkiestron i scenę.  

Galeria dostępna po kliknięciu na zdjęcie powyżej.

Zdjęcia: Ł. Bogusz, I. Sochacka

Tekst: Ł.B., I.S.