„Dąb Marzeń” – konkurs na imię dla dębu rozstrzygnięty!

Dnia 09 listopada 2018 r. na Skwerze 1000-lecia Niepodległości w Łęcznej w ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała” uczniowie naszej szkoły posadzili dąb, który został podarowany naszemu miastu przez Wójta Gminy Ruda Huta. Drzewo to jest niezwykłe. Jest potomkiem 1000-letniego Dębu Bolko –największego dębu szypułkowego południowo-wschodniej Polski.

Konkurs na imię dla dębu ogłoszony przez gazetę szkolną „Echo Dwójki” cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie zgłosili 53 propozycje, z których jury wyłoniło osiem finałowych imion. Zwycięzcę wybrała społeczność szkolna, biorąc udział w ankiecie. Wybrane zostało imię „Dąb Marzeń”.

Autorką nowego imienia dla dębu jest Paulina Kopeć z klasy 2b, która tak uzasadniła swoją propozycję: „Imię ’Dąb Marzeń’ jest symbolem potęgi, mocy i wiary w to, że wszystko jest możliwe. Magia tego drzewa swoją długowiecznością dodaje mi siły i odwagi w dążeniu do celu. Jego wielkość to nadzieja na lepsze jutro.”

Tekst i zdjęcia: Maria Perzyńska-Kusiak