Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

12 marca 2019 roku odbył się już XLII turniej OTWP etap miejsko – gminny. Do naszej szkoły przybyły reprezentacje uczniów szkoły podstawowej, uczniowie klas VII, VIII i gimnazjum oraz grupa uczniów szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. Uczniowie pisali test składający się z 30 pytań dotyczących wiedzy pożarniczej w każdej kategorii wiekowej. Najlepsi, którzy uzyskali największą ilość punktów losowali przygotowane zestawy pytań i odpowiadali ustnie przed 5 – osobową komisją, której przewodniczył pan Michał Czajkowski Prezes Zarządu OSP w Łęcznej.
Uczniowie, naszej szkoły, którzy osiągnęli najlepsze wyniki:

I grupa wiekowa
Przemysław Nowicki kl. VI c – miejsce I
Oliwia Bartnicka kl. VI c – miejsce II
Hubert Mączka kl. V f – miejsce II

II grupa wiekowa
Tobiasz Walkiewicz kl. VIII d– miejsce I
Michał Czajkowski kl. VII d – miejsce II
Szymon Błaszczak kl. III d – miejsce II

Nagrody i dyplomy uznania wszystkim uczestnikom turnieju wręczył przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Łęczna, pan Grzegorz Kuczyński oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 pan Artur Radko. Do eliminacji powiatowych OTWP zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca.

Tegoroczne spotkanie miało charakter wyjątkowy, gdyż w tym roku obchodzone jest 160-lecie OSP w Łęcznej. Prezes Zarządu OSP pan Michał Czajkowski nagrodził medalami nauczycieli za zaangażowanie, organizację turnieju oraz szerzenie wiedzy pożarniczej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Lidia Szczęsna