Co w trawie piszczy

7 lutego 2019 roku członkowie Szkolnego Koła Rękodzieła i Szkolnego Klubu Wolontariatu „Samarytanie” odwiedzili swoich małych przyjaciół z Przedszkola nr 1 w Łęcznej.

Uczniowie przygotowali dla przedszkolaków zajęcia poświęcone owadom. Na początku wszyscy za sprawą wyobraźni i przygotowanych opasek z czółkami przemienili się w owady. Następnie młodzież odczytała wierszyki, a maluchy pokazywały, w jaki sposób poruszają się insekty będące bohaterami rymowanek. Nie zabrakło także muzyki i tańców. Na koniec zajęć przedszkolaki portretowały, pod czujnym okiem starszych kolegów ulubione owady.

Kolejna wizyta w przedszkolu wynika z programu „Starsze Siostry”, który realizowany jest już piąty rok, a jego autorkami są p. Maria Perzyńska-Kusiak i p. Halina Sulima-Zielik.

Tekst: Maria Perzyńska-Kusiak
Zdjęcia: Wiktoria Mikulec