Dzień Bezpiecznego Internetu – 5.02.2019

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Nasza szkoła włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Zachęcaliśmy uczniów, żeby wzięli aktywny udział w promowaniu bezpieczeństwa w sieci, tolerancji oraz kultury i szacunku dla innych.

W tym celu zostały przygotowane plakaty promujące bezpieczne korzystanie z Internetu, które wyeksponowano na korytarzu szkolnym oraz gazetka „Bezpieczny Internet” z hasłem „Działajmy razem”, gdzie przypomnieliśmy zasady bezpiecznego Internetu. Przeprowadziliśmy mini-happening. Uczniowie z VI A odwiedzili każdą klasę i rozmawiali z koleżankami i kolegami o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać w sieci, oraz jak należy postępować, żeby uniknąć niebezpieczeństwa. Przypomnieliśmy Numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 11611, pod który należy zadzwonić by uzyskać wsparcie w przypadku zagrożenia. Zorganizowaliśmy quiz na korytarzu szkolnym, podczas którego uczniowie odpowiadali na pytania związane z bezpieczeństwem w Internecie. Za poprawne odpowiedzi uczestnicy otrzymywali słodkie upominki.

Wszystkie zadania w 2019 roku były realizowane pod hasłem „Działajmy razem”.

Za przygotowanie DBI w naszej szkole odpowiedzialni byli nauczyciele: p. Wiesława Kosiarska, p. Grażyna Koperczak p. Łukasz Bogusz oraz p. Jacek Kafarski z klasą V C.

Więcej zdjęć w GALERII