Winter Festival

Na zakończenie karnawału w wielu angielskich miasteczkach odbywają się zimowe festyny, podczas których po raz ostatni śpiewa się kolędy, uroczyście rozbiera się choinkę i żegna się z Mikołajem do następnego roku.

31 stycznia uczniowie klas IV-VI przygotowali WINTER FESTIVAL dla swoich kolegów. Aż dwóch Mikołajów żegnało świąteczną dekorację naszej szkoły. Śnieżynki odśpiewały znaną angielską piosenkę bożonarodzeniową „Santa Claus is coming to town”. Nie zabrakło tradycyjnej kolędy „Silent night” wykonanej przy akompaniamencie fletów i gitary. Festival był okazją do małej powtórki z kultury języka angielskiego. Publiczność utrwaliła angielskie słówka: carols (kolędy),  Christmas stockings (skarpetki), chimney (komin), 25th December (25 grudnia). Najmłodsza występująca uczestniczka WINTER FESTIVAL oczarowała nas piosenką „Let it snow”. Spotkanie wzbogaciła recytacja bożonarodzeniowych rymowanek oraz niezapomniany hit „Last Christmas”. Na zakończenie odśpiewano „We wish you a Merry Christmas”.

FESTIVAL uświetniła swoją obecnością Pani Dyrektor Maria Bacza, która wręczyła nagrody w dwóch konkursach plastycznych, zorganizowanych z okazji WINTER FESTIVAL. Laureatami konkursu dla uczniów klas 0-III „Święty Mikołaj po godzinach” zostali:

I miejsce Lena Hamera, 1 b
II miejsce Kinga Ciesielska, 2 d
III miejsce Maksymilian Wielgosz, 0 e

Laureatami konkursu dla uczniów klas IV – VI „Christmas cracker” zostali:

I miejsce Wiktoria Gdela, 5 f
II miejsce Agata Ciesielska, 5 d
III miejsce Zofia Trybulska, 5 f

Wyróżnienia otrzymali: Jakub Janowski, 4a, Szymon Zięba 4e, Olga Karczmarczyk, 5d.

WINTER FESTIVAL odbył się również w budynku przy ul. Marszałka Piłsudskiego. Uczniowie klas VII, VIII oraz 3 gimnazjum pożegnali karnawał uczestnicząc w przedstawieniu wystawionym w dwóch językach: angielskim i niemieckim. Mikołajowie z Anglii i Niemiec zdradzili nam sekrety najwyższych przedstawicieli władzy. Wiemy już, że Królowa Elżbieta II w wolnych od przemówień  chwilach układa puzzle i rozdaje narodowi brytyjskiemu 1000£ czeki na „drobne wydatki”.  Z kolei Angela Merkel uwielbia oglądać karnawał w Kolonii, zajadać czekoladki z kalendarza adwentowego, a w fotelu prezydenta Niemiec najchętniej widziałaby Lewandowskiego.  W przedstawieniu nie zabrakło również kolęd i  innych przyśpiewek wykonanych zarówno po angielsku, jak i po niemiecku. Uczniowie, nauczyciele oraz  Pani Dyrektor Hanna Lipińska-Stopa świetnie się bawili, czemu dali wyraz nagradzając występujących gromkimi brawami.

W związku z WINTER FESTIVAL uczniowie wzięli udział w konkursie na wykonanie kukły Nubbla, nieodzownego elementu karnawału w Kolonii. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Michał Czajkowski, 7b
II miejsce Agata Drygiel, 7c
III miejsce Kamila Krasuska, 7c

Wyróżnienie otrzymał Marcel Ulewicz z klasy 8a.

Koordynatorzy projektów:

Małgorzata Brodzisz i Agnieszka Zając

Więcej zdjęć w GALERII