„Śmiech łączy pokolenia” – spotkanie dla seniorów

W dniu 04.02.2019 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej  odbyło się kolejne spotkanie dla seniorów z Klubu „e – Senior”. Na spotkanie zaproszona została młodzież z koła recytatorsko-teatralnego „Mimo wszystko…” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej. Uczniowie pod kierunkiem Małgorzaty Zielińskiej przygotowali ciekawy, pełen śmiechu i humoru program kabaretowy. Jako pierwszy wystąpił Marcel Ulewicz w monodramie autorstwa Anny Lechickiej p.t. „Kobieta pryncypialna”. Następnie seniorzy obejrzeli scenkę kabaretową p.t. „Remont łazienki” w wykonaniu Joanny Gil, Edyty Księżopolskiej i Norberta Olejnika. Później w skeczu p.t. „Egzamin” zaprezentowali się Natalia Doszko, Marcel Ulewicz i Adam Pochodyła. Spotkaniu towarzyszyły piosenki: „To tylko taniec”, którą zaśpiewała Weronika Leniak, a utwór „Murzyn” do słów Jana Brzechwy wykonał Marcel Ulewicz. Zaproszeni goście mieli też okazję wysłuchać gry akordeonisty  Norberta Olejnika.

Następnie prowadząca spotkanie Joanna Wronisz zaprosiła seniorów i młodzież do wspólnej rozmowy. Seniorzy byli ciekawi jak młodzież przygotowuje się do występów, kiedy rozpoczęła się ich przygoda ze sceną, jak długo muszą uczyć się tekstów. Seniorzy opowiadali o tym jak organizują sobie czas wolny oraz jak wygląda ich życie na emeryturze. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że spotkanie było udane, pełne śmiechu i życzliwości.

M.Z, R.B.