Bezpieczne ferie zimowe

31 stycznia 2019 r.  uczniowie klas I-III  Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej  uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno – edukacyjnym z udziałem przedstawicielek  Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

 Spotkanie zorganizował Samorząd Uczniowski klas I – III,  w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów,  a jego tematem było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

Panie policjantki przypomniały o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, omówiły zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegały  również przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariuszki  udzielały wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Panie policjantki zaznaczyły też ogromną rolę posiadania odblasków oraz zachęcały dzieci do ich noszenia. Poinformowały dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.

 Uczniowie brali aktywny udział w dyskusji, zadawali dużo pytań, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają.

Opiekunowie SU