Paczka dla zwierzaczka

Z okazji mikołajek klasa VIII B zamiast obdarowywać prezentami siebie nawzajem jednogłośnie postanowiła „podzielić się dobrocią” z tymi najmniejszymi, o których często zapominamy, a bardzo potrzebują pomocy, szczególnie w okresie zimowym. W dniu 19.12.2018r. przedstawiciele klasy odwiedzili schronisko dla psów w Krzesimowie i przekazali zebrane wcześniej prezenty dla psiaków takie jak: sucha karma, puszki z jedzeniem, koce, ręczniki oraz zabawki. Pracownicy bardzo docenili ten gest, a ich podopieczni dali upust radości poprzez głośne szczekanie. Była to wielka przyjemność dla obdarowujących i obdarowanych.

Warto również zaznaczyć, że schronisko jest w trakcie likwidacji.  Zwierzęta mają więc czas na znalezienie właścicieli tylko do końca czerwca 2019 roku. Tych, które nie znajdą domu, czeka albo uśpienie, albo przeniesienie do innego schroniska. Obecnie na terenie ośrodka przebywa jeszcze około 70 psów. Zachęcamy więc do otworzenie swoich serc, domów i podwórek na możliwość adopcji jednego z nich. Pamiętać należy, żeby decyzję taką przemyśleć i nie powielać błędu poprzednich właścicieli psiaków. Zwierzęta również mają uczucia. Trzeba o tym zawsze pamiętać.

Anna Kusyk, Barbara Szurek