Uczniowie w stolicy

W dniu 18 grudnia 2018 roku uczniowie klas I – VI wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Główną atrakcją było zwiedzanie gmachów Parlamentu.

W Sejmie uczestników wycieczki przywitała pani poseł Magdalena Ewa Marek, która opowiedziała o pracy Marszałka Sejmu, komisji sejmowych i zadaniach posłów. Pani poseł objaśniła uczniom, kto i w jaki sposób może zgłaszać propozycje projektów ustaw oraz na czym polega praca posłów nad uchwalaniem ustaw.

Uczniowie w czasie wizyty zobaczyli również makietę budynków parlamentarnych, Hol Główny Sejmu oraz znajdującą się tam tablicę, upamiętniającą posłów II RP- ofiary wojny i okupacji 1939 – 1945. Największe wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła Sala Posiedzeń Sejmu, w której odbywają się obrady. Wszystkim podobały się również sejmowe dekoracje świąteczne.

Uczniowie spotkali się także z panią Małgorzatą Kidawą-Błońską  – od 2015 wicemarszałek Sejmu VIII kadencji.

Po wizycie wszyscy uczniowie zostali zaproszeni przez panią poseł na obiad w restauracji sejmowej oraz otrzymali pamiątkowe gadżety z logo Sejmu.

Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w Królewskim Ogrodzie Światła.  Jesienno-zimowa instalacja zbudowana z tysięcy kolorowych diod rozświetla ogród przy pałacu w Wilanowie. Uczniowie z wysokości tarasu górnego podziwiali grę świateł w rytm znanych motywów muzyki klasycznej w Muzycznym Ogrodzie Marzeń, znajdującym się na dolnym tarasie. Nie mniejsze wrażenie wywarły inne świetlne dekoracje w Zimowym Ogrodzie Króla, np. 75-metrowy świetlisty tunel, rozświetlona na dziedzińcu pałacowym pergola, a w ogrodzie północnym aleja obsadzona pnączami,  roziskrzone drzewka pomarańczowe i  świetlista rama z pałacem w tle, w której zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Anna Galewska