Casting do „Alicji w Krainie Czarów”

­18 grudnia klasa V „a” rozpoczęła cykl zajęć poświęconych jednej z najpoczytniejszych książek dla dzieci – „Alicji w Krainie Czarów”. Przygodę z lekturą zaczęła w nietypowy sposób – od reżyserskiego castingu do wybranych ról. Każdy uczeń mógł wcielić się w wybraną dowolnie postać, jednak podczas wystąpienia przed jury musiał uzasadnić swój wybór i przekonać, że jest idealnym doń kandydatem. W kryteriach oceny znalazły się więc punkty za kostium, charakteryzację (m.in. makijaż i fryzurę), ogólną sceniczną prezencję oraz wygłoszoną prezentację.

Ostatecznie w głównych rolach obsadzono: Nataszę Pawlak (wypisz-wymaluj kopię filmowej i powieściowej Alicji), Milenę Doszko (która nie miała sobie równych w roli Kapelusznika i tego dnia zaprezentowała najlepszy kostium) i jej alter-ego Marysię Janocińską. Weronikę Bogutę (niebieskiego i bardzo przekonującego Kota z Cheshire) oraz Michała Chrzanowskiego (występującego w roli Króla Kier). Na uznanie zasłużyła również charakteryzacja Michała Stefaniaka i Kaliny Fedurek, którzy wcielili się w rolę Kota – najchętniej prezentowaną powieściową postać.

Wszystkim debiutującym na aktorskiej scenie gratulujemy talentu i pomysłowości.

Dzięki odwiedzinom Króliczej Nory zgromadziliśmy wiele ciekawostek o Carrollu Lewisie, słynnym oksfordzkim matematyku i autorze „Alicji w Krainie Czarów”, które potwierdzają, jak fascynującą i pełną niezgłębionych zagadek jest powieść wydana ponad 150 lat temu.

Lekcja odbyła się w szkolnej bibliotece, w otoczeniu książek, które tak ukochał autor „Alicji”. Za wyborną gościnę pięknie dziękujemy Paniom: Ewie Radomskiej i Jagodzie Woźniak.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Rodziewicz