Korespondencja ze szkołą w Pradze

W październiku wszystkie klasy III wraz z wychowawczyniami wzięły udział w wielu działaniach związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Działania te miały miejsce nie tylko u nas w szkole, w kraju, ale również poza jego granicami.

Uczniowie klasy III a, III b i III c napisali listy do dzieci ze szkoły polskiej w Pradze, w Czechach. Opisywały swoje wrażenia związane z obchodami tak ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy. Dzieliły się też swoimi wspomnieniami związanymi ze szkołą w Polsce. Do listów dzieci dołączyły zdjęcia oraz kilka pamiątek.

Po dłuższym oczekiwaniu i wielkiej niecierpliwości otrzymały odpowiedzi. Dzieci ze szkoły polskiej im. Św. Jadwigi przy Ambasadzie Rzeczypospolitej
w Pradze odpisały na listy.

Dłuższe oczekiwanie na odpowiedzi wynikało z faktu, że uczniowie Ci uczą się w tej szkole jako drugiej swojej placówce i zajęcia mają jedynie raz w tygodniu. Ich szkołami są głównie szkoły czeskie, angielskie, niemieckie i hiszpańskie, gdzie realizują pełny program nauczania.

Listy, które przyszły do naszej szkoły pełne były niespodzianek: widokówek, kalendarzy pięknych naklejek z krecikiem, gumek, itp. Ale najbardziej cieszyły się dzieci, gdy wychowawczynie czytały listy od uczniów z Pragi. Uczniowie chętnie odpowiedzieli na wszystkie listy.

Mamy nadzieję, że korespondencja między naszymi szkołami pozwoli naszym uczniom i uczniom z Pragi na poszerzenie własnych horyzontów.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

Ewa Czechowska