Chiny – podróż życia

6 grudnia rozpoczęliśmy w bibliotece szkolnej spotkania z cyklu „Ludzie i ich pasje”. Pierwsze spotkanie dotyczyło wyprawy do Azji, poprowadziła je pani Ewa Czechowska, która opowiadała o swojej wakacyjnej podróży do Chin – kraju całkowicie odmiennego od Polski czy innych krajów europejskich.
Wysłuchaliśmy relacji dotyczącej najważniejszych zabytków w Pekinie, Szanghaju, Luoyang i Xian. Obejrzeliśmy zdjęcia pokazujące Mur Chiński, Terakotową Armię, jaskinię dziesięciu tysięcy buddów w Longmen, słynny kompleks Shaolin, gdzie akurat odbywał się trening sztuki walki.
W spotkaniu uczestniczyły cztery klasy: 5d, 3c, 4b, 4e.
Prezentację fotograficzną wzbogaciły przewodniki, pocztówki, bilety wstępu do różnych obiektów turystycznych oraz inne pamiątki przywiezione z Chin.

Jagoda Woźniak