Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze

Andrzejki w Polsce obchodzimy już od XVI w. Zwyczaj wróżenia prawdopodobnie przyszedł do nas z Europy Zachodniej i wiązał się z kultem św. Andrzeja, który był patronem małżeństw i zakochanych. Wieczór andrzejkowy kończył czas zabawy i wprowadzał chrześcijan w  okres oczekiwania – Adwentu.

Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły mogli uczestniczyć w zabawach andrzejkowych. W poniedziałek 26.11.2018 w budynku przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się dyskoteka dla uczniów klas 7, 8 i III kl. GM, w środę 28 listopada bawili się uczniowie klas 1, 2, 3, 4, 5, 6. Organizatorami zabawy i tradycyjnych andrzejkowych wróżb były Samorządy Szkolne. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, która oddaje klimat andrzejkowych zabaw.

Monika Szukałczyk- Jop