Zwyczajna służba…- Mój Bohater Katyński

Z przyjemnością i dumą informujemy, że uczennica klasy 8b Anna Kusyk zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży na Krótką Formę Komiksową poświęconą wybranemu Bohaterowi Zbrodni Katyńskiej. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Katyńskie w Warszawie i Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło 27 października br., a 17 listopada w Muzeum Wojska Polskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom.

W pracy konkursowej Ania Kusyk opowiedziała w formie komiksu historię gen. Mieczysława Smorawińskiego, który w czasie kampanii wrześniowej 1939 r. dowodził Armią Lublin. Po  agresji radzieckiej na Polskę 17 września 1939 r. gen. Smorawiński dostał się wraz ze swoimi żołnierzami do niewoli rosyjskiej. Zginął w kwietniu 1940 r., zamordowany w lesie katyńskim przez funkcjonariuszy NKWD.

Komiks Ani, wraz z komiksami innych laureatów został opublikowany w specjalnie wydanej Antologii prac konkursowych i jest dostępny pod adresem http://parafiada.pl/antologia-komiksow-laureatow-konkursu-zwyczajna-sluzba/

Ani Kusyk serdecznie gratulujemy sukcesu!

Monika Szukałczyk- Jop