Konkurs na gazetkę ścienną z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

W naszej Szkole  Podstawowej  nr 2im Tadeusza Kościuszki został zorganizowany konkurs na gazetkę ścienną  z okazji  100 rocznicy  Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Celem konkursu było  promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa. Komisja Konkursowa złożona z opiekunów i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego sprawdzając gazetki w klasach brała pod uwagę: wkład pracy w wykonanie gazetki, symbolikę graficzną  wydarzenia oraz hasło gazetki. Po podsumowaniu  wszystkich  kryteriów wyróżnione zostały  klasy: IV a, V a, V c, V e,VI d, VI b.Wyróżnionym gratulujemy.

Uczniowie klas starszych VII, VIII i III GM uczestniczyli w konkursie promującym i upowszechniającym wiedzę o polskich politykach, którzy mieli wpływ na odzyskanie przez Polskę w 1918 r. niepodległości. Jury w składzie p. Ewa Marzec i p. Monika Szukałczyk- Jop uznało, że  najpiękniejszą gazetkę wykonali uczniowie klasy 3 c GM, tym sali klasa ta zajęła I miejsce. W gronie klas nagrodzonych znalazły się również uczniowie klasy 8 b- II miejsce i 8 a- III miejsce. Uczniowie klasy 3c otrzymali słodką nagrodę  ufundowaną przez Odział Międzyzakładowy Nauczycieli ,,Solidarność”.

Samorząd Uczniowski