Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, obchodzonego na całym świecie 25 listopada w naszej szkole została zorganizowana wystawa pt; „Historia Pluszowego Misia”. Przez cały miesiąc uczniowie, rodzicie, nauczyciele i osoby zaprzyjaźnione z naszą szkołą przynosiły różne misie – te malutkie i te duże. Najstarszy z misiów miał blisko 70 lat, znalazły się misie z połowy lat 70-tych, 80-tych, 90-tych XX wieku oraz misie współczesne. W dniu 23 listopada o godz.9.30 do biblioteki przybyła Dyrekcja Szkoły oraz  klasa II D wraz z wychowawczynią panią Renatą Saczewą. Uczniowie obejrzeli najpierw prezentację multimedialną przygotowaną specjalnie na tę okazję przybliżającą historię powstania maskotki. W prezentacji pojawiły się również książki m.in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek oraz Miś Coralgol oraz bajki opowiadające historie różnych miśków. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentację, śpiewały znane piosenki z bajek oraz zaśpiewały Misiowi 100 lat z okazji jego kolejnych urodzin. Po obejrzeniu prezentacji pani Wicedyrektor Teresa Baruk uroczyście otworzyła wystawę pt.: „Historia Pluszowego Misia”.

Wystawa odbywała się w dniach 23.11.-28.11.2018r. Biblioteka gościła chętne klasy I-III wraz z wychowawcami, grupy świetlicowe, grupy „0” oraz trzy grupy 5-latków: Stokrotki, Muchomorki i Żabki z Przedszkola Publicznego Nr 2 w Łęcznej. Dzieci z kl. 0 „e” przyniosły do biblioteki misie wykonane techniką dowolną, której uświetniły naszą wystawę. Przedszkolaki  recytowały wierszyki o misiu.

Ewa Radomska