Jesienne spotkanie z poezją

Każdego roku w bibliotece szkolnej odbywają się Jesienne spotkania z poezją, które mają na celu przybliżenie uczniom najpiękniejszych utworów lirycznych tematycznie nawiązujących do jesieni. Tym razem klasa 5f zaprezentowała wybrane utwory M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, J. Tuwima, A. Asnyka, K. Iłłakowiczównej, T. Karasiewicza i T. Wywrockiego. Po wysłuchaniu nastrojowych wierszy, które niewątpliwie pobudziły wyobraźnię słuchaczy, nastąpiła praca twórcza – pisanie autorskiego tekstu o jesieni. Najciekawsze utwory zostaną wkrótce opublikowane w tomiku poetyckim pt. Jesienne melancholie. Pod koniec lekcji został rozstrzygnięty konkurs na najoryginalniejszy strój jesienny. Poza tym wszyscy obecni na spotkaniu otrzymali zakładki do książki z cytatami pochodzącymi z prezentowanych przez klasę 5f  wierszy.

Lekcję otwartą z udziałem pana dyrektora Artura Radko, pani dyrektor Marii Baczy oraz rodziców uczniów przygotowały i przeprowadziły Jagoda Woźniak i Dorota Cękalska.

Jagoda Woźniak