Sukcesy recytatorów

W czwartek 15 listopada odbyła się 22. edycja Jesiennego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Narodziny światów – fantastyka w literaturze”. Do etapu powiatowego, którego organizatorem była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej, kwalifikację uzyskało 5 uczniów z naszej szkoły.

Do etapu wojewódzkiego tego konkursu zakwalifikowali się uczniowie: Piotr Staropiętka z klasy trzeciej SP (Johann Wolfgang von Goethe „Król Olch” – fragment) oraz Sebastian Jóźwik (członek szkolnego koła teatralnego „Mimo wszystko…”) z klasy trzeciej GM (Bolesław Leśmian „Przygody Sindbada Żeglarza” – fragment).

Następnego dnia, w Szkole Podstawowej im. St. Konarskiego w Milejowie, odbył się Wojewódzki Konkurs Poezji Religijnej pod hasłem „Tu Cię spotykam…”, w którym wzięły udział dwie uczennice klasy trzeciej gimnazjum: Joanna Gil i Aleksandra Szewczyk, ze szkolnego koła teatralnego „Mimo wszystko…”. Joanna Gil zajęła pierwsze miejsce, natomiast Aleksandra Szewczyk otrzymała wyróżnienie.

M.Z., R.B.