Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole rozpoczęliśmy od wizyty w oddziałach przedszkolnych w dniu 30 października. Uczennice z kl. VI B Hania Kołodziej i Agata Kozdroń zapoznały uczniów kl. „0” z książką pt. Reksio Leśna przygoda. Po wysłuchaniu przygód Reksia mali uczniowie odpowiadali na przygotowane wcześniej pytania.

W dniu 7 listopada w budynku szkoły na ul. Szkolnej 53 rozpoczęliśmy zabawę już od wczesnych godzin rannych. W szkole zaroiło się od księżniczek, wróżek, supermenów itp. Wszyscy chętni uczniowie przebrali się za ulubione postacie z najróżniejszych bajek.

Od godz. 8.30 na przerwach śródlekcyjnych na korytarzu przy bibliotece można było posłuchać i potańczyć w rytmach piosenek z bajek. Układy taneczne prowadziły uczennice kl. VI B Patrycja Iskra i Weronika Zalewska.

Klasy I B oraz IV F, które wygrały w konkursie na najliczniej i najoryginalniej przebrane zostaną wyróżnione dyplomem oraz nagrodą ufundowaną przez Samorząd Uczniowski.

W godzinach 11.10 – 13.40 w bibliotece odbywały się spotkania dla grup świetlicowych z zaproszonymi gośćmi. Gwiazdami spotkania były Piłkarki GKS Górnik Łęczna oraz uczennice szkoły SMS Górnik Łęczna które przybyły do uczniów wraz z trenerem panem Patrykiem Błaziakiem.

Na początku spotkania Piłkarki odczytały dzieciom książkę autorstwa Paulette Bourgeois pt. Franklin gra w piłkę nożną, po czym nastąpiła świetna zabawa. Goście prowadzili zabawy i zagadki przygotowane specjalnie na ten dzień, związane z bajkami, postaciami z bajek oraz ich autorami, a także konkurencje np. uczniowie jak Kopciuszek odbierali groch od ryżu. W wesołej atmosferze czas upływał bardzo szybko. Na zakończenie spotkania, uczniowie w nagrodę za świetną znajomość bajek otrzymali prezenty: balony z logo kluby oraz zdjęcia piłkarek, chętni mogli uzyskać autografy swoich ulubieńców.

Ewa Radomska