Konkursy z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

  W 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbyły się konkursy historyczne. Dla uczniów klas IV S P nr 2 w budynku przy ulicy Szkolnej „Polskie Symbole Narodowe”, natomiast przy ul. Piłsudskiego VII edycja szkolnego konkursu „Drogi do Niepodległości”.

 Wyniki szkolnego konkursu „Polskie Symbole narodowe”

31 października 2018r. odbył się konkurs „Polskie Symbole Narodowe” dla uczniów klas czwartych naszej szkoły. Czwartoklasiści musieli się zmierzyć z testem składającym się z 16 zadań. Najlepiej poradziły sobie dwie uczennice, które zdobyły maksymalną liczbę punktów i zostały laureatkami konkursu.

Oto wyniki:

Laureatki: Zuzanna Demczuk IV c i Julia Rutkowska IV f (33 pkt)
Wyróżnienia: Wiktoria Wartacz IV f  i Natalia Bartnicka IV c ( 32 pkt) oraz Paweł Bernat IV d ( 31 pkt) i Joanna Dolecka IV a ( 30 pkt)

Pozostali uczestnicy otrzymają nagrody pocieszenia:
Kornel Komorek IV c ( 28 pkt)
Julia Serenda IV a ( 28 pkt)
Nikola Korecka IV c ( 26 pkt)
Jakub Janowski  IV a ( 24 pkt)
Alicja Tatarczak  IV a (19 pkt)
Zuzanna Borowiec  IV a (19 pkt)
Martyna Kuter  IV f (17 pkt)

Laureatami tegorocznej edycji konkursu „Drogi do Niepodległości”, który odbył się 08.11.2018 dla uczniów klas VII, VIII i III GM zostali:

  1. Krzysztof Jakubiec kl. 7c 23p/24p
  2. Natalia Kowalczyk kl. IIID 20p/24p
  3. Amelia Kuchcewicz IIIE 19p/24p

Wszystkim uczniom GRATULUJEMY!
Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Ewa Marzec i Halina Sulima-Zielik


Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce dla klas II

17 października 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce dla uczniów klas II. Konkurs wiedzy o Polsce miał za zadanie rozwinąć zainteresowania uczniów swoim krajem ojczystym. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat odzyskania przez Polskę niepodległości, znanych Polaków i wielu innych zagadnień związanych z naszym krajem. Mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat polskich tradycji, osiągnięć, kultury języka ojczystego. Wśród uczestników wyłoniono zwycięzców:

I miejsce Dawid Antoniewski kl. II D, Filip Walenciuk  kl. II C

II miejsce Primosz Gajowiak kl. II B, Mateusz Mączka kl. II A

III miejsce Igor Włodarski Kl. II B

Ogromne gratulacje za odwagę i zaangażowanie!

Organizatorzy: Małgorzata Skowrońska i Marta Bałaszek


Wyniki Konkursu Plastycznego pt. „Najpiękniejszy Orzeł-godło Polski”
W związku z rocznicą 100 – lecia  odzyskania przez Polskę niepodległości  zorganizowano w naszej szkole Konkurs Plastyczny pt. „Najpiękniejszy Orzeł-godło Polski”. Był to konkurs skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły, ale  w wykonaniu prac mogli pomagać również rodzice. Spośród pięknych i wyjątkowych dzieł  przedstawiających Orła Białego wybrano kilkanaście, które będzie można zobaczyć w Urzędzie Miasta w Łęcznej. Pozostałe prace uświetnią naszą szkołę. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy.

Laureaci konkursu:
W klasach pierwszych:
1 miejsce zajął Michał Chudzik z kl. I e
2 miejsce zajęła Maja Kulik z kl. I c
3 miejsce zajął Kuba Woźniak z kl. I d

Wyróżnienie otrzymała: Zuzanna Pągowska z kl. I f

W klasach drugich:
1 miejsce zajęła Ewelina Młynarczykowska z kl. II d
2 miejsce zajął Bartosz Romański z kl. II e
3 miejsce zajął Filip Żaczek z kl. II e

Wyróżnienie otrzymał : Karol Widomski z kl. II c

W klasach trzecich:
1 miejsce zajął Fabian Grudzień z kl. III a
2 miejsce zajął Igor Medyński z kl. III a
3 miejsce zajął Kacper Sobów z kl. III c

Wyróżnienie otrzymała: Magda Skoczylas z kl. III c

W klasach IV-VI:
1 miejsce zajęła Zofia Trybulska z kl. V f
2 miejsce zajęła Julia Serenda z kl. IV a
3 miejsce zajął Gracjan Goś z kl. VI d

W kategorii prac wielkoformatowych laureatami ex aequo zostały uczennice:

Kinga Ciesielska z kl. II d , Paulina Kwiatkowska z kl. IV f i Wiktoria Gdela z kl. V f

Beata Kowalska